Перейти до вмісту

14-16 лютого 2020 року на Київщині пройшли реколекції для подружніх пар

14-16 лютого 2020 року в Обухові на Київщині, в реколекційному домі Бл.Йосифа Жерарда ОМІ пройшли реколекції для подружніх пар. На цей захід спільнота Подружні зустрічі запрошує подружні пари, чоловіка та дружину, без дітей. І вдалині від побуту, роботи, дітей, родичів, різноманітних життєвих викликів подружжя має можливість побути тільки вдвох, відновити почуття, освіжити взаємну любов, а чи наново відкрити її, зробити перші кроки для розуміння один одного, спробувати навчитись долати конфлікти.
Незалежно від подружнього стану, рівня взаєморозуміння та злагоди в сім’ї, реколекції зміцнюють подружжя і збагачують подружній діалог. В них можуть взяти участь будь-які пари, незалежно від подружнього стану, рівня взаєморозуміння та злагоди в сім’ї.

Що може перешкодити повноцінному перебуванню на реколекціях?

  • Переконання, що, можливо, їм вже пізно що-небудь змінювати…
  • Переконання, що у них немає жодних проблем і їм немає що покращувати…
  • Намагання образити один одного, або бажання докоряти чи повчати…
  • Відсутність бажання що-небудь освіжити чи змінити в своєму подружжі…
  • Спроба бути лише спостерігачами на реколекціях, не беручи участі у всіх духовних завданнях…

Варто довіритись програмі, яка перевірена багаторічним досвідом, і довіритись Богові. Реколекції дають чудовий шанс для справжньої зустрічі чоловіка і дружини!


Реколекції відбуваються в дуже особливий спосіб, коли, з однієї сторони, є аніматори (спеціально підготовлені подружні пари та духовні особи), які діляться певним власним досвідом, а з іншої сторони, діалог між чоловіком та дружиною відбувається тільки в подружжі, без втручання сторонніх людей.
Основою діалогу в спільноті Подружні зустрічі є принципи діалогу, застосування яких полегшує психологію спілкування. Ці принципи прийняті спільнотою, як дар Бога, для побудови чи відбудови нашої подружньої любові та єдності:

  • Спочатку слухати, потім говорити,
  • Більше ділитися, а не сперечатися,
  • Розуміти, а не оцінювати і не осуджувати,
  • І, найголовніше, – прощати.

Діалог – це шлях християнського життя, який відповідає заповідям любити Бога і ближнього. «Перебувайте в Моїй любові…» – ці слова є підписом до ікони Подружніх зустрічей. На ній зображено подружжя, чоловіка і дружину, але контури їхніх облич не співпадають – бо вони є різними від природи, вони утворюють подружжя, маючи різні темпераменти, потреби, досвід та почуття. Але разом вони творять одне ціле – обличчя Христа, бо єдність подружжя – це те, що миле Богові і те, що Він очікує від подружжя…

Оце Моя заповідь, щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив!” (від Івана 15-12). Реколекції дають подружжю знання про те, ЯК любити один одного. Або пригадують про це.

Коли аніматори прощаються з парами, які були учасниками реколекцій, вони просять їх не розповідати своїм друзям про перебіг заходу, методики, які на ньому використовуються, та всі приємні сюрпризи. Організатори запрошують лише ділитись своїми почуттями або відкриттями під час реколекцій. І, звичайно, для аніматорів є найприємнішими ось ці ділення учасників. Ось лише декілька з них.

… Маю приємні почуття, тут була гарна, приємна атмосфера. Багато пластів життя зрушили, які не переглядали давно, приємно вражений новим чудовим досвідом…

… Реколекції – це багато чистого духовного повітря, духовного кисню, що аж голова паморочиться. Коли мене запрошували на реколекції, думав, що не маю потреби через стільки років спільного життя, маючи вже дорослих дітей, відкривати щось нове у своїй дружині. Але я зворушений до глибини душі! Відновив моторику серця…

… Були проблеми, звертались до психологів, але це не допомагало. Було багато питань, на які шукали відповіді, але не знаходили. Тут знайшли все, що шукали, і тепер ми вже не маємо потреби в психологах…

… До приїзду на реколекції думала, що добре знала чоловіка, але не знала що мене в ньому привабило, а тут дізналася. Відчуваю хвилювання, тривогу, радість, піднесення, спокій, безпеку…

Подія минула – а почуття живуть!

Залишити відповідь