21-23 лютого 2020 року в Лясках, що під Варшавою, пройшов міжнародний майстер-клас для лідерів спільноти Подружні зустрічі. Захід був організований міжнародним правлінням спільноти, зокрема Улдісом та Дайною Журилами з Латвії, Єжи та Іреною Гжибовськими з Польщі, Зеновієм та Вірою Кузимковими з України. На цей майстер-клас приїхали лідери різних осередків спільноти з багатьох країн: Польщі, Білорусії, Латвії, Литви, України, Великобританії, Росії.
Метою заходу було спільне обговорення усіх викликів, які сьогодні стоять перед спільнотою в різних куточках землі. Розвиток Подружніх зустрічей базується на чотирьох стовпах: духовності та дарі благодаті, програмах, організації та спільноті. Ці стовпи створюють систему взаємодії для реалізації місії Подружніх зустрічей, а саме: прийняття діалогу як способу життя для якнайбільшої кількості людей.
На практиці це означає:
- Охоплення основними формами роботи якнайбільшої кількості подружніх пар та пар, що готуються до шлюбу, а також священників та монахинь. Це стосується як основних реколекцій, так і формації після реколекцій;
- Охоплення різними формами нашої роботи не тільки людей оцерковлених, але і тих, хто має складні стосунки з Богом та церквою;
- Охоплення різних соціальних груп спеціальними програмами про діалог.
Завдяки виконанню цієї місії, роль мирян в церкві поглиблюється (див. Апостольське послання Christifideles laici, 14 і статтю 15 Уставу Подружніх Зустрічей). Місія Подружніх зустрічей, також завдяки дару діалогу, виявляється в подоланні поділу між людьми, сприяє їхній єдності. Все це – виконання покликання Ісуса йти і навчати всі народи (Мт.28-19).
Кожен лідер спільноти має піклуватись про розвиток усіх чотирьох стовпів рівномірно. І саме цьому були присвячені усі зустрічі, обговорення, робота в командах на майстер-класі в Лясках.
Українська делегація була представлена трьома парами і священником від УГКЦ: Зеник і Віра Кузимкові, Богдан і Оля Чайківські, Андрій і Марта Свистуни, о.Ігор Гарась. А також римо-католицькою спільнотою з України: о.Максиміліяном Подвікою ОСД та подружжям Гуральськими Вячеславом та Наталею.
Ось кілька рефлексій, які після перебування на заході зробили для себе Андрій та Марта Свистуни:
- Перебування в спільноті має 3 рівні. Таким чином, можливо ідентифікувати, хто на якому рівні перебуває і яким чином буде найефективніше з такою особою чи подружжям взаємодіяти. 1) Задовольняю свої / наші потреби. 2) Мені / нам тут добре. 3) Повністю прийняли духовність та харизму спільноти. Духовність – це зв’язок з Богом. У нашій спільноті це – діалог. Харизма – це ділення духовністю з іншими. У нашій спільноті це – наші свідчення, ділення своїм досвідом та почуттями.
- Спосіб прийняття рішення в нашій спільноті (рекомендовано засновниками Іреною та Єжи Гжибовськими): м’яко, рішуче, без страху, з довірою до Бога.
І ключовий висновок: якщо ти хочеш йти швидко, йди один. Якщо ти хочеш дійти далеко, йдіть разом.