Перейти до вмісту

Про спільноту Подружні зустрічі

Спільнота Подружні зустрічі – це один із напрямів душпастирської роботи Вселенської Церкви з родинами. Головною метою Міжнародного реколекційного руху Подружні зустрічі є піклування про єдність і тривалість подружжя згідно зі вченням Церкви, через пошук шляхів, якими можна цього досягти.

Подружні зустрічі мають за мету поглиблення і покращення взаєморозуміння між чоловіком і дружиною, а також допомагають зрозуміти релігійну суть їхнього подружнього життя. Програма проведення таких зустрічей є унікальною.

Запропонована форма діалогу дозволяє чоловікові і дружині глибше пізнати одне одного, розв’язати конфлікти і вибачити образи. Завдяки цьому подружжя зміцнюється зсередини, а від міцності і єдності зв’язку чоловіка і дружини у великій мірі залежать стосунки батьків і дітей та стосунки з іншими людьми.

Діяльність спільноти Подружні зустрічі сприяє досягненню повноти християнського життя і досконалої любові, здійсненню покликання кожної людини до святості через Таїнство Подружжя.

Засновниками спільноти Подружні зустрічі, як місцевого руху в Польщі, а згодом і міжнародного та мирянського руху в Церкві є Ірена і Єжи Гжибовський, хоча ініціатором перших зустрічей, що розпочались у травні 1977 року в населеному пункті Ляски недалеко від Варшави, був Станіслав Богушевський (Boguszewski Станіслав, пом. 1980), який прибув з Канади саме для того, щоб привезти цю добру ідею і започаткувати такі подружні зустрічі на Європейському континенті.

Міжнародна спільнота Подружні зустрічі об’єднує 42 осередки у 9 країнах Центральної та Східної Європи. До 2009 р., впродовж 30-ти років існування цього руху, відбулося майже 1500 реколекцій за участю 14000 подружніх пар.

В Україні цей рух започатковано у січні 1999 році у Києві на парохії Св. Миколая Чудотворця, що на Аскольдовій Могилі. Відтоді створено осередки у Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Львові. Вони долучають до реколекцій подружні пари з інших регіонів України.

15 січня 2009 році Статут Міжнародного руху Подружні зустрічі був затверджений Апостольською столицею, а 11 грудня цього ж 2009 року Статут української Спільноти був затверджений Блаженнішим Любомиром Гузаром.

Сотні подружніх пар в Україні досвідчили для себе особливе значення таких зустрічей.

Реколекційні зустрічі позитивно впливають на духовне відродження подружжів та надають їм можливість зміцнювати свої стосунки.

Не загубитися у світі спокус, зберегти подружню любов та чистоту, передати християнські цінності своїм дітям і нашим ближнім можемо лише з Божою поміччю і спільними зусиллями.

Запрошуємо Вас взяти участь у зустрічах нашої спільноти.

Більше про Спільноту Подружні зустрічі - Медіа про нас