Перейти до вмісту

Київський осередок

Наприкінці січня 1999 року сестри-служебниці Непорочної Діви Марії організували у Києві реколекції для подружніх пар. Більшість людей не розуміли самого слова реколекції, але повага до сестер та їх авторитет зробили свою добру справу й більше десяти пар взяли участь у цьому чудовому заході. Реколекції проводила римо-католицька спільнота руху подружніх пар Подружні зустрічі разом із отцем Максиміліаном, які оточили учасників християнською любов’ю та увагою.

Чоловік і дружина змогли повністю зосередитися на увазі одне до одного, щоб протягом трьох десятків годин забути про довколишній світ та існування його надуманих проблем. По закінченні реколекцій учасники, наповнені новою любов’ю до свого подружжя, продовжували сходитися на зустрічах, які проводилися після реколекцій, а також прагнули поширювати любов до подружжя й серед інших пар.

Таким чином реколекції перейшли пари зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, які потім створили свої осередки, а також з Вінниці, Донецька, Чернігова та Харкова. Наш осередок Руху за попередні роки склав певну традицію у своїй діяльності.

Очолює спільноту аніматорів отець Олексій Геник і пара координаторів, яка обирається на рік. Щороку, як правило, проводиться двоє реколекцій для подружніх пар, Різдвяна зустріч, Хресна дорога для родин, виїзна родинна зустріч на початку літа, родинний табір та щомісячна служба Божа за подружжя та родини. Проводяться регулярні подружні зустрічі у малих групах.

У часі Великого Посту спільноту Київського осередку Руху об’єднує розважання над страстями Христа на Хресній Дорозі. Це особлива Хресна Дорога, її текст пишуть і зачитують самі подружжя разом зі священиком. Пережиття Страстей Ісуса в такий спосіб дає по особливому відчути велич жертви Христа і переосмислити ті труднощі й непорозуміння, які бувають у нашому житті.

Щороку на початку літа біля Києва організовуємо виїзну родинну зустріч. Це чудова нагода долучати до спільноти й наших дітей. Зустріч починається Літургією, яка надихає на майбутню розмову у колі подружніх пар та працю з дітьми. Закінчується зустріч спільною трапезою, піснями та розвагами. З жовтня 2008 року у Церкві Святого Миколая на Аскольдовій Могилі кожного другого четверга місяця відбувається Літургія за подружжя і родини.

Наше сьогодення осквернене особливою байдужістю до величі подружніх взаємин. Порятунок шукаємо лише у Господа, Він єдиний може заповнити порожнечу і допомогти знайти вихід із реальності, яку створив людський егоїзм.

Наші осередки – Контакти