Перейти до вмісту

Зимовий табір у м.Яремче

Спільнота «Подружні зустрічі» в Україні регулярно уже 3 роки поспіль проводить зимові табори для родин учасників реколекцій і аніматорів спільноти. Цього року з 24.12.2017 по 02.01.2018 у м. Яремче спільнота провела зимовий табір, у якому взяли участь 10 пар учасників з трьох осередків УГКЦ (Львів, Київ, Івано-Франківськ), сестри Єротея Сорока та Меланія Сидорик, СНДМ, як духівники спільноти. А також особливістю цього табору було міжнаціональне спілкування, ділення, розважання, переживання приємних почуттів і моментів з 4 парами учасниками табору з Білорусі і духівником отцем Алегом Шэнда, OFMCap Римо-Католицької Церкви.

Загальна кількість учасників становила 54 особи (22 дітей і 32 дорослих). Відповідальними за проведення табору були пари аніматорів з України, а ведучою парою Марта і Андрій Свистуни з Київського осередку. Відміністю зимового табору від інших зустрічей є проведення обов’язкових зустрічей у вечірній час (розгляд духовних тем та ділення учасників), а день відводиться для спільного перебування дітей з батьками разом за ідивідуальною програмою: катання на лижах, санках, ковзанах в Буковелі, походи в гори, на водоспад, в зоопарк та інше.

Згідно програми, у вечірній час одна з родин займається дітьми, а інші подружжя роздумують над духовними темами. Цей час був благословенний для кожної родини. Щодня Св.Літургія, яка чергувалася то в латинському, то у візантійському обрядах, і це збагачувало кожного з присутніх і ще раз потверджувало час приходу Божої Дитини до всіх нас, незалежно від конфесії та мови спілкування, ми були одним цілим і наповнювались один одним і Духом Святим. Дуже гарно були підібрані вечірні теми для роздумування, починаючи з приходу Різдва, роздумів про час, труднощів у діалозі, почуття, темпераменти в інтимному житті і, на завершення, Біблійні дороговкази. Кожний день був наповнений відкриттям Божої присутності і глибшим пізнанням Божої любові до нас як подружжя, до нас, як батьків, до нас, як спільноти, до нас, як дітей Божих. Добре підготовлені анімації українських та білоруських аніматорів заохочували учасників до поглибленого діалогу з самим собою, до діалогу у своєму подружжі та бажанні поділитися своїми почуттями з іншими. Тому ділення відбувалося у двох групах з ціллю економії вечірнього часу. Бо по закінченню розважань учасники ділилися на різні групи за інтересами – любителі грали у мафію, інші дивилися фільм, або мали свій час сім’ї.

Особливою перлинкою цього табору було святкування Нового року 2018, коли в 0.00 год. в кінці Літургії нас благословляв отець на цілий рік. Ці відчуття були особливими, потім піднесені, ми всі разом обнімалися і вітали один одного. Продовженням були конкурси, пісні, забави аж до ранку. Кожна родина показувала свої таланти і була неперевершеною. Організація нового Року завдяки родині Свистунів нікого не залишила без уваги і гарного настрою. Всі роз’їхалися задоволеними, піднесеними, в гарному настрої і записалися вже на табір в наступному році.

Свідчення учасників табору

Конечно, ритм лагеря, трудно назвать легким, но все мы пережили нечто очень-очень важное в взаимных контактах! Для нас и особенно наших детей,католическая среда в Минске, является слишком оторванной от жизни – этакое элитарное пространство, мы с тревогой смотрим на то, что наши дети избегают этой среды, хотя понимаем их и их мотивы. На этом лагере в среде подростков украинской части, наши дети почувствовали себя очень комфортно! Католик-подросток, говорящий на родном языке, – это может быть вполне «нормальный» современный человек, не оторванный от социума. Выражением этих переживаний стало то, что после длительного перерыва, литургическое сопровождение Мессы было осуществлено нашими детьми-подростками! Это очень порадовало и успокоило наши родительские сердца, принесло хорошее взаимопонимание в наши контакты.

За все произошедшее мы благодарим Господа Бога и Супружеские Встречи в Украине. И уже знаем куда нам двигаться дальше!

П. и Л., Білорусь

 

Ми,з дітками вперше побували на таборі “Подружніх зустрічей”. Цей час для нас усіх був особливим. Час, коли ми належали один одному, спілкувалися, нікуди не поспішали. Щовечора ми мали цікаві лекції,які аніматори подавали з досвіду свого життя. Ми мали можливість роздумувати, обговорювати між собою та ділитися з парами, які були присутні. Панувала дружня атмосфера. Ми щасливі, що скористались такою нагодою побувати на цьому таборі. Наші дітки теж надзвичайно задоволені,бо знайшли багато друзів і приємні емоції їх переповнювали ще довго!

Мар’яна і Богдан, Україна

 

Ми вже тричі брали участь у таборах, які організовує спільнота “Подружні зустрічі”. І вже плануємо час для наступного, який відбудеться влітку. Хочемо поділитися враженнями і емоціями від зимового табору, на якому побували нещодавно. Розпочнемо з почуттів, які ще досі нас переповнюють -це радість, мир, любов, відчуття тепла, турботи і те, що є частиною чогось світлого і доброго, що ця спільнота несе у світ. З приємністю згадуємо цей час, коли мали можливість відпочити і, водночас, з користю для нашого подружжя духовно збагатитися. Кульмінацією табору була зустріч Нового року в молитві і подяці Богу зі спільнотою однодумців. Дякуємо за щире ділення аніматорів та вдало підібрані теми для вечорів, які ми провели разом, ділячись в подружжі і назагал. Їдучи додому в голові зринало багато ідей і натхнення для зростання в любові один до одного в сім’ї. Це був справді якісний час, який ми провели в діалозі один з одним та Богом без метушні та побутових та робочих проблем.

Назар і Вікторія, Україна