Перейти до вмісту

20 років… 20 слів вдячності… Доторкнутись до історії осередку

29-30 жовтня 2022 р.Б у Зарваниці відбувся святковий захід, приурочений 20- ти літтю з дня заснування Тернопільського осередку спільноти Подружні Зустрічі УГКЦ.

З огляду на воєнний стан кількість учасників була обмеженою і захід було проведено в рамках вечора – спогадів. Було запрошено фундаторів, засновників осередку спільноти в Тернополі. На жаль, через війну, не всі запрошені змогли прибути, зокрема засновник спільноти о.Іван Гуня, стараннями якого постав осередок в Тернополі. Але великою радістю і підтримкою водночас для аніматорів був візит о.Олексія Геника, багаторічного духівника Київського осередку спільноти, який брав активну участь у становленні осередку в Тернополі.

Також дуже тепло і щиро аніматори вітали п. Анну Зварич , яка разом зі своїм чоловіком багато праці і зусиль приклала, щоб Тернопільський осередок спільноти постав.

Традиційно, святковий захід розпочався з Божественної Літургії в Соборі Зарваницької Матері Божої, а в неділю урочисту Архиєрейську Літургію очолив Митрополит Василій (Семенюк), з рук якого всі діючі аніматори отримали грамоти за жертовне служіння.

Учасникам святкового заходу було представлено теперішню діяльність спільноти та її історію від самого початку заснування. Реколекції, післяреколекційні зустрічі, молитовні поїздки, формаційні зустрічі, міжнародні з’їзди, молитовні зустрічі, родинні прощі, Хресні дороги, акції “Нагодуй прочанина”, “Великодній кошик для ЗСУ”, родинні табори, зустрічі в Малих групах – всіх заходів не перелічити…

Окрасою вечора став виступ церковного хору “Ефата” з парафії св.свщм.Йосафата.

Спогади тих аніматорів, які засновували осередок особливо відгукнулись в серцях нових
аніматорів. В той же час запал і жертовне служіння молодих аніматорів викликали захоплення і зворушення
у фундаторів осередку.

Покликання до аніматорства:

  • це Божий дар,
  • це дозволити Богу діяти через себе,
  • це самопосвята,
  • це священство мирян.
  • Нас наповнює тепло сердець, сяйво очей, сльози зворушення, радісні посмішки, щирі обійми та
    ділення.

Почуття вдячності, радості, захоплення, трепету і в той же час великої відповідальності.

Дякуємо Богу за дар Спільноти! Дар діалогу, як шляху духовності, за аніматорів та учасників спільноти та наші родини!

Дякуємо нашим захисникам, воїнам добра, за можливість провести наш захід.

Лідери Тернопільського осередку Софія та Ігор Гусаки