Перейти до вмісту

Міжнародний з’їзд-2022 лідерів спільноти Подружні зустрічі

9-11 вересня в Ґданську (Польща) пройшов Міжнародний з’їзд лідерів спільноти, який зібрав понад 100 учасників з 13 країн світу. Близько 25 учасників брали участь в з’їзді дистанційно.

Метою такого заходу є обмін інформацією, досвідом, взаємодія представників різних центрів спільноти від Іркутська до Лос-Анжелеса, обговорення дороговказів на майбутнє, а також вибори міжнародного правління, які відбувається 1 раз в 4 роки.

Гаслом цього з’їзду були взяти слова Ап.Павла до Коринтян (2, 5:14): Любов до Христа спонукує в нас…

Делегація від України були на з’їзді представлена подружжям національних лідерів Богдана і Олі Чайківських з Тернополя, подружжям Ростислава та Наталії Мединських зі Львова, о.Павлом Яхимцем ЧСВВ з Франківщини, с.Єротеєю та с.Миколаєю СНДМ з Києва та Мартою Свистун з Києва. Дистанційно учасниками з’їзду з допомогою платформи zoom були Андрій Свистун з Києва, Віктор і Наталя Шоп’яки з Києва, Олег та Світлана Карпови з Івано-Франківська, національний духівник спільноти о.Андрій Пиптик з Тернополя, а також лідери римо-католицької гілки спільноти з Києва Віктор та Лариса Мурга.

10 вересня, згідно Статуту Руху Подружні Зустрічі, пройшли вибори. Новими лідерами Міжнародного правління стали Якуб та Едита Хочевські з Польщі (в спільноті майже 30 років, у 1991 році пройшли програму Вечорів для закоханих, а через рік після шлюбу приїхали на свої перші подружні реколекції і з тих пір активно працюють в спільноті), їх заступниками – подружня пара Андрій та Марта Свистун з України, скарбником спільноти обрано Роберта Ягельського з Польщі, а його дружина Тереня Ягельська стала, відповідно, членом правління. І також дві подружні пари стали членами нового міжнародного правління: Арунас та Регіна Мачючай з Литви і Дорота та Вальдек Беднарські з Польщі.
Літургійна частина з’їзду проходила в славетному Олівському соборі – головному храмі Гданської архідієцезії Римо-католицької церкви в Польщі.

На з’їзді засновники спільноти Єжи та Ірена Ґжибовські разом з усім Міжнародним правлінням не залишились осторонь подій в Україні та опублікували спеціального листа. Подаємо його текст українською мовою та в оригіналі польською мовою.

Вітаємо сердечно нове міжнародне правління і, зокрема, наших представників з України! Бажаємо натхнення, енергії, успіхів, нових ідей та Божого благословення в їхньому служінні всій міжнародній спільноті від Іркутська до Лос-Анжелеса в наступні 4 роки!

БУДЬМО ЗНАКОМ СПРОТИВУ ТА ЗНАКОМ НАДІЇ

Послання Міжнародного Конгресу Лідерів Подружніх Зустрічей всім аніматорам та учасникам різних форм діяльності Спільноти

Зібравшись на Міжнародному Конгресі Лідерів Подружніх Зустрічей в Ґданську, ми дякуємо Господеві за дар діалогу, про який ми як аніматори піклуємось в нашому повсякденному житті, і яким користуються учасники різних форм нашої діяльності вже майже 45 років. Ми бажаємо, щоб діалог, в тій формі, в якій ми його просуваємо, став стилем життя все більшої кількості людей різних покликань і станів, національностей та конфесій в цілому світі. Це нелегко, тому що чимало людей «більше злюбили темряву, ніж світло» Божої любові (Ів. 3,19).

Ми особливо співчуваємо стражданням людям в Україні, яких торкнулась агресія кремлівської влади. Обстріл житлових комплексів, шкіл, лікарень та храмів, а в результаті смерть тисяч людей, зокрема, смерть дітей, приводить нас в жах. Ми, однак, знаємо також, що багато людей, на яких поширюється ця влада, осуджують злочини, осуджують агресію та війну. Ми надсилаємо їм слова надії та підтримки. Ісус говорить вам, що Ви не від цього світу, що він вибрав Вас, тому що Ви возлюбили мир та єдність. Ісус говорить Вам, що якщо світ зненавидів Його, то і Вас зненавидить (за Ів. 15,19). Ісус говорить це, в першу чергу, Вам, лідерам, аніматорам та учасникам Подружніх зустрічей, всюди, де Ви почуваєте себе приниженими під такою владою. Проте Христос дарував Вам свободу (за Гал. 5,1). Ви вже перемогли в Христі! Христос звільнив вас для свободи. Насамперед, до духовної та внутрішньої свободи!

Тому давайте, піклуючись про діалог як життєву установку, спосіб життя і шлях любові, бути в нашому сімейному житті, в наших спільнотах знаком спротиву будь-якому насиллю, агресії, маніпуляціям, обману, звинуваченням. Давайте бути, в найширшому суспільному колі, знаком надії, що можливо жити в любові, слухати один одного, розуміти і прощати, жити у фізичному і душевному мирі. Хай усі форми нашої діяльності ведуть нас самих і учасників Подружніх Зустрічей до досвіду внутрішньої свободи в Царстві Божім, яке всередині нас (за Лк. 17, 21). Вартує все краще розпізнавати це Царство і бачити його. Ісус говорить нам, що хто вистоїть до кінця, той буде врятований. І констатує, що «князь цього світу засуджений» (Ів. 16,11). Ці слова особливо актуальні зараз. Також нам, лідерам та аніматорам, Ісус говорить: щоб ви мали в Мені мир. В світі будете мати скорботу; але мужайтесь: «Я бо подолав світ» (Ів. 16,33). Давайте перемагати світ з Ісусом, а не в стилі «князя цього світу».

Ірена та Єжи Ґжибовські і все Правління Місії Подружніх Зустрічей
Ґданськ Олива, 11 вересня 2022 р.

BĄDŹMY ZNAKIEM SPRZECIWU I ZNAKIEM NADZIEI

Przesłanie z Międzynarodowego Zjazdu Liderów Spotkań Małżeńskich do wszystkich animatorów i uczestników różnych form działalności Stowarzyszenia

Zgromadzeni na Międzynarodowym Zjeździe Liderów Spotkań Małżeńskich w Gdańsku Oliwie dziękujemy Panu Bogu za dar dialogu, o który staramy się dbać w naszym życiu jako animatorzy, i z którego korzystają uczestnicy różnych form naszej działalności od blisko 45 lat. Pragniemy, aby dialog, tak jak go promujemy, stał się stylem życia jak największej liczby osób różnych powołań i stanów, narodów i wyznań na całym świecie. Jest to trudne, bo wielu ludzi „bardziej umiłowało ciemność” (J 3,19), niż jasność Bożej miłości.

W sposób szczególny ubolewamy nad cierpieniem ludności na Ukrainie, dotkniętej agresją władz na Kremlu. Bombardowanie osiedli mieszkaniowych, szkół, szpitali i świątyń, a w rezultacie śmierć tysięcy osób, w tym wielu dzieci, budzi przerażenie. Wiemy jednak także, jak wiele osób pozostających w zasięgu tej władzy, potępia zbrodnie, potępia agresję i prowadzoną wojnę. Przesyłamy im słowa otuchy i nadziei. Jezus mówi do Was, że nie jesteście z tego świata, że wybrał Was z tego świata, bo umiłowaliście pokój i miłość. Jezus mówi do Was, że skoro świat Jego znienawidził, to i Was będą nienawidzić (por. J 15,19). W sposób szczególny Jezus mówi to do Was, liderów, animatorów i uczestników Spotkań Małżeńskich, wszędzie, gdzie czujecie się poniżeni, podlegając takiej władzy. Ale Chrystus wyswobodził Was do wolności (por. Ga 5,1). Najpierw do wolności duchowej, wolności wewnętrznej. Wy już w Chrystusie odnieśliście zwycięstwo!

Dlatego dbając o dialog jako styl życia, sposób bycia i drogę miłości, bądźmy w naszych małżeństwach, w rodzinach, we wspólnotach znakiem sprzeciwu wobec wszelkiej przemocy, agresji, manipulacji, kłamstw, oskarżeń i pomówień. Bądźmy, w jak najszerszych kręgach społecznych znakiem nadziei, że życie w miłości, wzajemnym słuchaniu, rozumieniu się i przebaczaniu oraz pokoju fizycznym i duchowym jest możliwe. Niech wszystkie formy naszej działalności prowadzą nas samych oraz uczestników Spotkań Małżeńskich do przeżywania wewnętrznej wolności w Królestwie Bożym, które w nas jest (por. Łk 17,20 ), lub jak chcą inni tłumacze, jest pośród nas Rozpoznawajmy to Królestwo coraz pełniej. Jezus mówi do nas, że kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. I stwierdza, że „władca tego świata” został już osądzony (por. J 16,11). Te słowa są bardzo aktualne dziś. To także do nas, liderów i animatorów, Jezus mówi: „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33). Zwyciężajmy świat w Chrystusie, a nie w stylu „władcy tego świata”.

Irena i Jerzy Grzybowscy wraz z całym Zarządem Dzieła.
Gdańsk Oliwa, 11 września 2022 r.