Перейти до вмісту

Поглиблені реколекції для подружніх пар у Бердичеві

16-18 грудня 2022 року відбулись поглиблені реколекції для подружніх пар в м.Бердичеві у домі Малих Сестер Непорочного Серця Марії (Гонораток), які організували аніматори зі спільноти Подружні зустрічі УГКЦ з Києва: Свистуни Андрій і Марта, Шоп’яки Віктор і Наталія, Калюси Михайло і Оксана, Галуги Петро і Оксана, Смальчуки Андрій і Оксана, сестра Меланія та сестра Миколая СНДМ. Духовний супровід на цих реколекціях також надавав наш отець Максиміліан OCD. У реколекціях брали участь п’ять подружніх пар аніматорів з парафії Непорочного Зачаття пресвятої Діви Марії м. Бердичів.

Тема реколекцій «Шлях до кращого взаєморозуміння з розглядом психологічних потреб» була надзвичайно цікавою і важливою, і відкрита ведучими парами досить глибоко. Зробити важливе доповнення у відкритті цих тем допомогли о. Максиміліан, с. Меланія і с. Миколая. Ділення пар, що проводили реколекції, були особливими і тим, що допомагали зрозуміти, як важливо зауважувати не тільки неприємності у стосунках, але розуміти свої потреби, а також бачити потреби подруга/ги, зауважувати сильні сторони подруга/ги, бачити те добро яким обдаровує кожний з подругів. І що бачення цього добра поєднує подружжя і дозволяє відкрити щедрість і любов Бога до людини.

Отець Максиміліан звернув увагу на те, що дотримуючись принципів діалогу, все ж не варто повністю відкидати оцінювання і дискусію, а з любов’ю використовувати і ці засоби для ведення діалогу. Ділення сестер також було важливим, що збагачувало подружжя кращим розпізнанням своїх потреб та бути вірними обраним цінностям у своєму житті.

Два дні проведені в спокійних умовах у теплі, без відключення світла, без сигналів повітряної тривоги викликали у багатьох пар, особливо тих, які приїхали з Києва, почуття безпеки, миру і спокою. А дружелюбна і щира атмосфера прийняття допомогли подружжям, що проходили реколекції бути відкритими у діленні своїми емоціями, почуттями та болючою чутливістю.

Ось лише кілька відгуків учасників реколекцій на заключній зустрічі:

  • «Велика суміш почуттів: почуття радості, захоплення, відчуття запливання на глибину з кожною темою, розуміння, що попереду ще багато захоплюючого».
  • «Почуття наповненості, отримала відповіді на свої запитання. Реколекціїї є великим скарбом для мене, цінністю приналежності до людей, які про нас турбуються, ми наближаємось до Бога, до церкви. Маю надію, що будемо берегти і чути один одного».
  • «Ці реколекції були дуже потрібні нам з чоловіком, для мене це таке духовне натхнення. Дуже тішуся, вдячна Богу, що обдарував цими реколекціями, духовними вправами. Відчуваю почуття щастя, зворушення, зацікавленості, затишку. Задоволені потреби любити, приналежності, бути прийнятою, мати сенс».
  • «Переживав почуття спокою, умиротворення, любові під час перебування тут з дружиною. Заспокоїв свою потребу безпеки. Цей час тут був дуже милий і лагідний. В мене вповні задоволена потреба сенсу життя з Богом, це додає почуття задоволення. Коли нам вдаються такі зустрічі, я певен, що Господь дбає про свій люд, свою спільноту. І те, що ми тут зустрілися, це є маленький крок від кожного з нас: приїхати сюди, приготуватися до реколекцій. Я також дуже тішуся, що під час підготовки анімацій Господь дав можливість зосередитись і роздумати над тими темами, які ми готували, застановитись над ними вже під час реколекцій. Задоволена потреба любові, прийняття. Я дуже радію, коли ми з дружиною робимо щось разом. Оця спільна праця під час підготовки і перебування тут на реколекціях мене дуже тішить і заспокоює. Відчуваю радість, бо відчуваю, як Господь з’єднує нас з дружиною, скріплює наше подружжя. Поглиблені реколекції є особливим часом один для одного, є легшими, менш напруженими, і цим відрізняються від основних реколекцій для подружніх пар. Ми були більше спрямовані одне на одного».
  • «Відчуваю почуття умиротворення. Ми віддаємось в руки Господа, коли їдемо на реколекції. Віддаємо також наш тил, наших дітей. Коли повністю покладаємось на Господа, то відчуваємо мир, маємо задоволену потребу безпеки. Реколекції перед Різдвом—це вже традиційно. Реколекції допомогли очиститись, бруднота відпала, душа сяє! Всі психологічні потреби зараз задоволені! Вдячний Богові за час, проведений з вами, за духовних осіб, які дуже глибоко нас доповнювали. Почуття вдячності за всю нашу спільноту, яка дарує нам такі моменти блаженства!»

Була і ще одна особливість у цих реколекціях – це те, що організатори і ведучі були членами Католицької Церкви Візантійського обряду, а учасники – Латинського обряду, але всі відчували присутність Духу щирості, відкритості, спільності і дружелюбності, любові і радості. І Отець Максиміліан постійно виголошував: «Христос посеред нас!» На що всі відповідали: «І є, і буде!» Тому, одним із учасників на останній зустрічі була озвучена пропозиція продовжити співпрацю наших спільнот. Діалог як шлях (тема однієї із зустрічей) – шлях не тільки у подружжі, але діалог між спільнотами Церкви, шлях до єдності, до Христа, до Царства Божого.

Онищуки Володимир і Оксана,

аніматори Подружніх зустрічей, м.Бердичів