Перейти до вмісту

Світло в час темряви

«Не ви Мене вибрали, а я вас вибрав і призначив, щоб ви йшли і плід принесли» (Івана 15:16)

Під таким гаслом 3/12/2022 пройшла всеукраїнська формаційна online зустріч аніматорів та кандидатів в аніматори на тему: «Як я розумію і приймаю своє покликання аніматора спільноти Подружні Зустрічі», яку організували та провели аніматори Тернопільського осередку.

Під час підготовки і проведення заходу у нас була потреба електрики. І ми були у пошуках локації, де світло є більш менш постійно, ми гостро відчували потребу фізичного світла, але як більше ми всі потребуємо цього правдивого духовного СВІТЛА, яким є для нас Господь. І ми досвідчили багато Любові і тепла в діленнях наших друзів-аніматорів, яким довелося по декілька разів під’єднуватись до зустрічі, змінюючи пристрої, вмикаючи генератори та шукаючи мобільний зв’язок з інтернетом.

Аніматорство дає нам можливість виконувати дві найбільші заповіді Божі: «Любити Бога і любити свого ближнього»; це реалізація власного подружжя в Божому винограднику, захист і підтримка нашої сім’ї; безкорислива любов.

  • Аніматор – волонтер Бога;
  • це сказати Богові «ТАК», бути інструментом в руках Божих;
  • це великий скарб, подарунок, завдання, місія, цінність, незалежно від почуттів приємних чи неприємних, які ми переживаємо;
  • це не досконалість, а постійний розвиток;
  • шлях духовності, шлях спасіння.

Наша діяльність аніматорів задовольняє наші природні потреби: зв’язку з Богом; сенсу свого служіння; приналежності до спільноти; бути корисним для близьких; потреби безпеки, визнання та любові. Що в свою чергу пробуджує гамму різноманітних почуттів як приємних так і неприємних: власної гідності, піднесення, захоплення, радості, відповідальності, задоволення, довіри і вдячності Богу, сумнівів, страху, роздратування, розчарування.

Глибокі слова о. Андрія запали в душу багатьом аніматорам: «Сила у слабкості. Ми можемо думати, що зрілий аніматор це є сильний аніматор. Однак, це не цілком так – навпаки небезпечно подавати у формації ідею зрілості як досконалості. Така ідея досконалості була присутня в ап. Петра, коли він заявив: «Навіть якби всі зневірились у тобі, я не зневірюся ніколи». Ісус же мовив до нього: «Істинно кажу тобі: Цієї ще ночі, перше, ніж заспіває півень, ти тричі мене відречешся» (Мт. 26:33-34). Доки ми є на цій землі, незрілість нас супроводжуватиме завжди, бо досконалість не з цього світу».

Натхненні, наповнені Божою любов’ю та свідченнями друзів продовжуємо працювати над собою в наших подружжях!

Дякуємо БОГУ за Україну, за ЗСУ! Господи, будь їм захистом!

Аніматори Тернопільського осередку

спільноти Подружні Зустрічі

Петро і Валентина Лехани,

Михайло і Наталя Кульчицькі

Аніматор – це є людина, яка завдяки дару діалогу, з новим ставленням приймає своє минуле і теперішнє. Стала формація аніматора це не є лише періодичні зустрічі аніматорів, але нашою першою і найважливішою сталою формацією є щоденний діалог з Богом, з самим собою та нашими ближніми. Це є щоденне слухання своїх почуттів, як приємних так і неприємних, які нам багато розповідають про нас і дарують нам нове ставлення до життя.

Ми аніматори через прочитання і написання власної історії хочемо зрозуміти і надати значення усьому, що було і що є в нашому житті. Цей аналіз свого життя і своїх почуттів і є наш найсуттєвіший труд в приготуванні анімації. Через особисте наше свідчення Святий Дух по-особливому торкається учасників реколекцій, як ми згодом від них це чуємо.

Хочу підкреслити, що для нас важливою є щирість, але цього не досить, важливо є бути правдивим. Правда є втому, що вона відкриває коріння, причину, звідки походять ці наші почуття і ми дізнаємося, що вони залежать від того, чого ми потребуємо. Для кожної людини, щоб зрозуміти себе та інших, дуже важливо розпізнати коріння своїх почуттів, і тоді ми будемо реагувати не на почуття, а на потреби. Формація аніматора, як людини, яка прагне до духовної зрілості, зосереджує увагу на правдивих євангельських цінностях і таким чином старається євангелізувати свої почуття, підпорядковуючи свою щирість правді. «Шукаю я не своєї волі, лише волі Того, хто послав мене». (Йо. 5, 30 – 6, 2).

Сила у слабкості. Ми можемо думати, що зрілий аніматор – це є сильний аніматор. Однак, це не цілком так – навпаки небезпечно подавати у формації ідею зрілості як досконалості. Доки ми є на цій землі, незрілість нас супроводжуватиме завжди, бо досконалість не з цього світу. Що це за парадоксальність бути слабким у зрілий спосіб?

Потрібно бути сміливим і визнати, що ми, не зважаючи на свій поважний вік в деяких аспектах життя, ми є реально слабкими і почуваємося розгубленими, як діти… Це нас не має принижувати, але має нам сказати правду про нас, що не перебільшувати своїх реалій, а розуміти, що на початку і на кінці задуму святості є Милосердя. Від самого початку Ісус нагадує Петров,і що не тіло і кров йому це відкрили, але Отець Небесний. Ми всі неодноразово відчували свої слабкості, але завдяки діалогу ми вступили на дорогу духовної зрілості.

  1. Для чого нам такий досвід? Щоб правильно ставитися до слабкостей інших людей. Коли я знаю свої егоїстичні слабкості і знаю свої зусилля стати кращим, іноді і безплідні, тоді з розумінням приймаю слабкості іншого.
  2. Вчить молитися. Почуття безсилля ставить нас на коліна перед Богом. Я вважаю, що це є найбільший плід у моїй слабкості, який мене робить дуже близьким до Бога.
  3. Там, де є бачу свою слабкість, там я бачу заклик бути кращим. І розвивати в собі бажання працювати над собою.
  4. Бути щирим і правдивим – це є те, що імпонує Ісусові в Натанаїлові. «А що доброго може бути з Назарету? … Ось справжній ізраїльтянин, що нема в ньому лукавства» (Ів 1:46-47).

Віддати себе в руки Божі. Можемо сказати, що наше служіння аніматора в спільноті Подружні Зустрічі вчить нас відчувати потребу один в одному, вчить нас довіряти та віддавати себе в Руки Божі, знаючи, що ми є в Божому плані. Бути закритим в самому собі – це не є свідченням духовно зрілої людини. Ми бачимо приклад ап.Павла, який повністю віддав себе руки Божі, і понад усе прагне духовної єдності у спільноті. «Отож, благаю вас я, Господній в’язень, поводитися достойно покликання, яким вас візвано, в повноті покори й лагідности, з довготерпеливістю, терплячи один одного в любові, стараючися зберігати єдність духа зв’язком миру» (Еф.4,1-3).

о.Андрій Пиптик,

національний духівник спільноти Подружні Зустрічі