Перейти до вмісту

Пореколекційна подружня зустріч в Чорткові

Минулої п’ятниці з Божого благословення відбулась пореколекційна зустріч спільноти Подружні зустрічі Чортківського осередку в с. Котівка в церкві Різдва Івана Хрестителя, парохом якої є духівник осередку о.Іван Микитюк.

Тема зустрічі: «Спільнота Подружні зустрічі, її харизма», яку любо підготували найдосвідченіші аніматори Тернопільського осередку Орест і Анна Рудики. Пара ділилась досвідом подружнього життя, який у них чималий…

На зустріч приїхав національний духівник спільноти о.Андрій Пиптик і національні лідери Богдан і Ольга Чайківські. Отець Андрій дав нам добру науку про спільноту, розповідав про 4 стовпи, на яких ми її будуємо. Спільнота Подружні зустрічі має на меті, щоб подружжя пережило Дар діалогу, що зароджується на основних реколекціях. Для нас важливою є присутність Господа Бога у подружжі. Ми підтримуємо взаємні стосунки і формуємо одну спільноту в ім’я Ісуса Христа, і хочемо ділитись своїм досвідом і взаємно збагачуватись від інших.

В духовності Подружніх зустрічей важливе значення мають принципи діалогу:

 • більше слухати, ніж говорити,
 • більше ділитись, а не дискутувати,
 • більше розуміти, а не оцінювати,
 • а понад усе – пробачати…

Діяльність нашої спільноти побудована на 4х стовпах.

 1. Харизма – діалог, як шлях духовності. У щоденному житті вчитись розуміти один одного, підтримувати, ділитися. Мета цієї духовності – це виконувати другу заповідь Божу Любові: «Люби ближнього свого, як самого себе» (Мт 22-39). Це означає, що нам сказано любити всіх, оскільки притча Ісуса про доброго самарянина навчає, що всі є нашими ближніми. А плодами цієї духовності є наша духовна єдність.
 2. Програми. У спільноті ми пробуємо поєднати психологію комунікації та навчання церкви. Методична база надзвичайно потужна: окрім основних реколекцій, пореколекційні програми для малих груп, поглиблені реколекції, майстер-класи тощо.
 3. Організація. Плануємо різні заходи та формаційні зустрічі, маємо кожну першу п’ятницю Святу Літургію у наміренні нашої спільноти, а кожну першу суботу беремо участь у всеукраїнській онлайн-молитві на вервиці.
 4. Спільнота. Плекаємо атмосферу любові та довіри. Дуже важливо в сучасному світі не збитися з дороги, не загубитись в собі, своєму подружжі, а прагнути бути такими, як ми є в Божому задумі, обдаровувати любов’ю і приймати її, як Дар, ділитися нею.

Також подружжя Чайківських ділились своїм досвідом, як їм вдається йти разом крок у крок, разом вслухатись в биття своїх сердець. Часом хтось йде повільніше, тоді й другий уповільнює свій крок, затримується, а перший відчуває, що має на кого опертись. А відчуття того, що йдемо разом, ще більше зміцнює подружжя.

Ми вдячні подружжю Чайківських, що завдяки їх самовідданим зусиллям Господь творить нашу спільноту вже понад 20 років. Маємо багато свідчень і самі можемо засвідчити, як Бог діє через таких людей, що свого часу сказали Господеві «нехай буде воля Твоя» (Мт 6-10).

Наша пореколекційна зустріч не залишила байдужим ні одне серце. Щоразу більшу радість дає нам те, що Подружні зустрічі приносять радість іншим. Наші пари ділились своїми переживаннями:

 • «Відчували дію Святого Духа – і під час Літургії, і вже після неї»,
 • «Це був неймовірний час для них»,
 • «Відкрились Богу і собі»,
 • «Відчували себе на зустрічі, як вдома».

Вечір закінчився, а тепло зустрічі продовжує зігрівати серця і до сьогодні.

Антон і Наталя Витвицькі,

м. Чортків Тернопільської області.