Перейти до вмісту

Родинна проща Львівського осередку до Крехівського монастиря

«Майбутність належить до тих народів,
у яких подружжє є річчю святою,
у яких родинне життє є чисте й святе.
І у таких народів легко найти лад і силу!»
Митрополит АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ

Минулими вихідними львівський осередок Подружніх Зустрічей УГКЦ організував і провів для учасників малих груп осередку сімейну Прощу до Крехівського монастиря святого Миколая (ЧСВВ) у наміренні військових та їхніх родин, а також сімей нашої спільноти.

Божественна Літургія у дерев’яному храмі монастиря з нашим духівником отцем Ігорем і отцем Романом (ЧСВВ), аніматором ПЗ з Івано-франківського осередку, а також Хресна дорога для родин на Побійній горі наповнили наші серця благодаттю і Божою присутністю, миром і спокоєм. У цьому святому місці з’являється якесь надзвичайне відчуття того, наскільки земля може єднатися з небом, а небо стає таким доступним; тут історія і сучасність творять одне ціле, а пам’ять про минулі віки спонукає до шанобливої призадуми над змістом людського життя.

За люб’язного сприяння отця Романа (ЧСВВ) і брата Михаїла (ЧСВВ) учасники Прощі мали змогу познайомитися з багатовіковою історією Крехівської обителі, а також ближче пізнати особливості монашого життя Василіанського чину святого Йосафата. Щобільше, враховуючи те, що з нагоди ювілейного року, присвяченого 400-літтю мученицької смерті святого священномученика Йосафата Кунцевича, Апостольська столиця надала Повний відпуст для паломників і до Крехівського монастиря зокрема, учасники Прощі мали чудову нагоду скористатися цим Божим даром.

А далі – спільна трапеза, похід до джерела і первісних печер у скелі, яку чомусь здавна звуть «каменем Тимоша», де два ченці-священики, Йоіл і Сильвестр, зупинилися і вирішили заснувати тут монастир.
З почуттям невимовної вдячності Богу за цей дарований нам час і можливість зустрітися у гарному колі християнських сімей, які об’єднує спільнота «Подружні зустрічі», ми поверталися до своїх домівок, несучи у собі вогник світла, тепла і діалогу, про що свідчать й відгуки учасників:

  • «Незважаючи на те, що наша сім’я була багато разів на цьому Святому місці, з Подружніми Зустрічами ми якось по-іншому, особливо пережили час, проведений разом»
  • «Я вперше побувала у Крехівському монастирі, тому для мене це стало справжнім відкриттям, стільки нового і цікавого дізналася про його історію, а особливо про життя монахів, новіціат, облечини, габіти і обіти – дуже пізнавально. А несподівана можливість отримати Повний відпуст стала для нас надзвичайним проявом Божої любові до нашого подружжя. Дякуємо Господу за цей благословенний час!»
  • «Чомусь раніше я все-таки був тут більше як турист, а сьогодні вперше відчув себе дійсно паломником. Спільна Літургія і спільнотна Хресна дорога якось по-особливому вплинули на моє переживання присутності на цих благословенних землях рідної Жовківщини»