Перейти до вмісту

Зустрічаймося! Творімо простір для християнського подружжя

Цього року спільнота Подружні Зустрічі відзначає 25-річчя з нагоди початку діяльності осередку в УГКЦ. З огляду на війну, спільнота не планує якихось святкових ювілейних заходів. Але формаційні зустрічі в різних форматах – так.

І першою такою зустріччю стала надихаюча зустріч з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) у Києві. 21 квітня 2024 року наші спільнотяни чисельно долучились до Літургії в Патріаршому Соборі, де ми разом молились за мир в Україні, мир в наших подружжях, мир в наших серцях.

А опісля Літургії національне правління, правління та духівники всіх осередків мали з Блаженнішим Святославом годинну аудієнцію в Синодальному залі Патріаршої курії.

 

Під час аудієнції з правліням спільноти Подружні зустрічі Отець і Глава УГКЦ привітав спільноту Подружні Зустрічі УГКЦ з 25-річним ювілеєм і благословив на продовження діяльності в Україні у тісній співпраці з місцевими єпископами та єпархіальними інституціями, відповідальними за служіння подружнім парам. Блаженніший Святослав також закликав спільноту Подружні Зустрічі взяти участь в зціленні ран війни, які так чисельно торкнули кожну українську родину…

«Я прошу вас долучитись до того великого лікувального терапевтичного діла нашої церкви щодо зцілення ран української християнської родини. Сьогодні ми, ваші єпископи, ваші священники розуміємо, що сам парох на парафії не дасть собі ради з усіма потребами сімей, які має на парафії… Сьогодні наші душпастирі потребують допомоги мирян, потребують допомоги родин. Тому я сьогодні заявив на весь світ свою вдячність та підтримку Руху Подружні Зустрічі».

«Кожен рух є особливий, він має особливі дари від Бога, особливу харизму. А ваш Рух є особливо обдарований. Рух, який в своїй назві має слово «зустріч» – це є просто унікальна річ. Зустріч – то є таємниця. Ми знаємо, що метою людського життя є зустріти Господа Бога. Парафія є жива, коли вона стає місцем зустрічі із живим Христом. Зустріч – це завжди іскорка якогось нового життя, це завжди обмін дарами, це завжди надія. Тому зустрічаймо-ся, творімо простір для християнського подружжя…»

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав неодноразово засвідчував спільноті Подружні Зустрічі свою підтримку, розуміння, сприяння та благословення.

2 серпня 2016 року Верховний архиєпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський відвідав міжнародний з’їзд лідерів Руху Подружні зустрічі, що проходив у Яремчі (Івано-Франківська обл). За словами архиєрея, багато років тому, у часи заборони та підпілля УГКЦ, сім’я прихистила Церкву. Тепер завдання Церкви – оберігати та підтримувати подружжя, а, значить, і нашу спільноту, яка про подружжя турбується.

23 березня 2019 року Блаженніший Святослав зустрівся з учасниками ювілейних реколекцій з нагоди 20-річчя спільноти, що проходили в Ірпені на Київщині. На цій зустрічі Глава УГКЦ, аналізуючи ситуацію в суспільстві, озвучив велику потребу Церкви донести кожній людині незмінну і завжди нову правду про цінність в Божих очах Таїнства Подружжя. А рух «Подружні зустрічі» не лише турбується та сприяє покращенню взаєморозуміння між чоловіком та дружиною, а й допомагає євангелізації сім’ї. Парафія, на якій з’являються подружжя, що перейшли реколекції подружніх пар, оживає і збагачується активними учасниками, що своїм прикладом заохочують інші родини до духовності.