Перейти до вмісту

Міжнародна онлайн-зустріч «День зосередження»

24 жовтня 2020 року в спільноті Подружні зустрічі відбувалась важлива та знакова подія – онлайн-зустріч під назвою «День зосередження». В ній взяли участь понад 150 пар аніматорів та духовних осіб з 10 країн світу під проводом міжнародного правління спільноти Подружні зустрічі.

Радіємо, що 25 пар аніматорів та духовних осіб з України могли долучитись до цієї зустрічі!

Міжнародна онлайн-зустріч була присвячена призадумі над принципами діалогу та всіх площинах його застосування: зі самим собою, з чоловіком чи дружиною в подружжі, з іншими людьми, з Богом. Ось що, зокрема, сказав в своєму провадження Єжи Гжибовський, який понад 40 років тому разом з дружиною Іреною започаткували нашу спільноту.

Єжи Гжибовський: Все, про що ми говоримо, це сліди, а точніше прояви, спроби жити в гармонії з любов’ю Бога і ближнього (пор. Мт 22, 36-40). Тисячі свідчень подружніх пар, священиків та черниць підтверджують, що діалог може бути таким шляхом Скажемо чітко: діалог – це спосіб виконання заповіді любові до Бога і ближнього. Це виконання Ісусового заклику «Залишайтеся в моїй любові» (Ін. 15: 9), що є підписом Ікони Подружніх Зустрічей. Знову і знову переходити до цього способу життя означає налагоджувати контакт з Богом, поновлювати стосунки з Ним. І всі теологічні визначення говорять, що духовність – це спосіб спілкування з Богом. Отже, діалог – це наш духовний шлях, який має дуже практичні орієтири у нашому повсякденному житті та в стосунках з іншими.

Зустріч, справді, сприяла призадумі учасників, зупинці у вирі всіх подій, можливості бодай на пару годин забути про всі хвилювання та турботи та поспілкуватись зі своїми друзями та однодумцями з цілого світу про важливі аспекти діалогу.

Програма була побудованою таким чином, що в першій частині були ділення від деяких аніматорів та духовних осіб, а в другій частині розважання та ділення в малих групах з усіма іншими учасниками.

Ось лише кілька відгуків, які залишили учасники однієї з малих груп, в якій були переважно аніматори та духовні особи з України.

  • Діалог в подружжі і з Богом – це наш шлях духовності, кожен з нас на різному етапі цієї дороги, але це процес.
  • В подружньому діалозі потрібно почути, бо можна слухати, чути, але не почути…
  • Ми на правильному шляху, бо діалог веде нас до розуміння себе, чоловіка, Бога…
  • Шлях діалогу – безконечний, як Бог…
  • До сьогодні я сприймала діалог, як можливість порозумітись. Сьогодні я вперше подивилась на діалог, як на духовний шлях…
  • Діалог з Богом: просимо, дякуємо, але менше слухаємо…
  • Коли ми проводимо діалог з любов’ю і в любові, ми завжди зможемо одне одного зрозуміти. І це збагачує та зміцнює нашу любов…

Зустріч минула, почуття живуть, діалог триває…

Залишити відповідь